UŽGAVĖNIŲ ŠURMULYS

Su Lumpėnų kaimo bendruomene, seniūnija, Bardinų pasienio užkarda, M.Jankaus muziejumi į Užgavėnių šurmulį įsijungė ir Lumpėnų mokykla. Susirinko tikrai daug žydukų, čigoniukų, vengrų, norinčių išvyti žiemą iš kiemo. Visi padėjome Lašininiui ir Kanapiniui rungtis įvairiose užduotyse: keistomis slidėmis ėjome aplink laužą, dalyvavome blynų mėtymo varžybose, tepėme uogiene lietinius, traukėme virvę. Daug šokom ir dainavom, o mums grojo kapela „Lumpelė“. Per Užgavėnes nevalia likti alkanam, todėl vaišinomės čia pat kepamais blynais, gardžiu šiupiniu. Už kaukes buvome apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Baigiantis šventei kartu su More sudeginome mumyse tūnantį pilkumą, blogį. Smagu susiburti į tokią linksmą šventę ir pasidžiaugti bendru buvimu su visais aplinkiniais.

Rolanda Rakauskienė